MIKULÁŠ V PETRŽALKE

Milí Petržalčania,
Mikuláš príde! V nedeľu 5. decembra vyjde do ulíc aj so svojimi kamarátmi a aby stihol rozsvietiť všetky stromčeky želaní, pomôžu mu jeho rýchle sane v podobe vysvieteného Prešporáčika. Prešporáčik nebude zastavovať a Mikuláš so svojimi pomocníkmi tento rok nebudú v nedeľu nič rozdávať. Všetky sladkosti dostanete v pondelok ráno do svojich vyčistených čižmičiek a topánočiek, preto putovanie Mikuláša po Petržalke sledujte v teple, z okien svojich bytov.
 
Aby sa Mikuláš mohol uskutočniť, prosí všetkých Petržalčanov, aby ho tento rok sledovali z bezpečia svojich domovov, okna či balkóna. Kedy a kde presne bude, zistíte podľa mapy. Nastavte si pre istotu budíky, aby ste vy a vaše deti neprišli o tento magický okamih.
Minulý rok ste obvešali prianiami, želaniami a vinšami stromčeky pred DK Zrkadlový háj, DK Lúky a CC Centrom. Tento rok nájdete stromčeky po celej Petržalke. Kde bude stáť najviac obvešaný stromček?
Aby ste ho nepremeškali, klikajne na našu Facebook stránku.
 
OREIENTAČNÉ ČASY:
1. DK Lúky = 15.00 - 15.07
2. Slnečnice = 15:15 - 15:22
3. Ovsište = 15:45 - 15:52
4. Galéria Kontajner = 16:00 - 16:07
5. Nobelovo námestie = 16:20 - 16:27
6. Električka - Tyršovo nábrežie = 16:45 - 16:52
7. Tržnica = 17:15 - 17:22
8. Technopol = 17:30 - 17: 37
9. Nám. republiky = 18:00 - 18:07
10. DK Zrkadlový háj = 18:30 a neskôr

Mikuláš bude ďalej pokračovať na Haanovu, Lachovu, Mamateyovu, Námestie hraničiarov (cca 15 minut),
Pajštúnska, Smolenická, Lietavská, Krásnohorská, Žehlianska, Vígľašská, Vyšehradská, Šášovská (cca 15 minút),
Kopčianska, Wolkrova.

FABEBOOK LIVE STREAM nedeľa 5. 12. 2021 od 15:00

Ak by sa nám spojenie náhodou prerušilo, buďte k nám ohľaduplný, určite budeme pokračovať.

Nech je krajší ten náš svet, strom vianočný pre nás svieť!

VIANOČNÉ STROMČEKY PRIANÍ ŽELANÍ A VINŠOV

Milí Petržalčania.
Kultúrne zariadenia Petržalky v spolupráci s Mestskou časťou Petržalka umiestnili na desiatich miestach v celej mestskej časti desať (10!) Vianočných stromčekov prianí, želaní a vinšov. Ktokoľvek z vás môže na ktorýkoľvek stromček zavesiť, alebo k nemu položiť svoj odkaz - prianie k sviatku Vianoc, želanie do nového roka 2022, alebo veršovaný, sviatočný vinš. Stromčeky budú na svojich miestach umiestnené do Troch kráľov. Pracovníci KZP potom vaše odkazy pozbierajú a najkrajšie, najinšpiratívnejšie a najláskyplnejšie zverejnia na internete. POZOR! Kým neskončí zákaz vychádzania, umiestňujte svoje odkazy na stromčeky výhradne počas venčenia psa, cesty do esenciálneho obchodu, alebo na prechádzke do prírody. Od nedele 5.decembra, kedy stromčeky rozsvieti Mikuláš, budú na stromčekoch svietiť svetelné výzdoby napájané ekologickými, solárnymi batériami. Prosíme vás, venujte zvýšenú pozornosť ochrane stromčekov a ich výzdobe pred poškodením, alebo odcudzením, sú spoločným majetkom všetkých daňových poplatníkov s trvalým pobytom v mestskej časti Petržalka.

 

 

 

 

Pripomeňte si s nami minulý rok:
 


 


 


 

Najbližšie podujatia