LETNÉ KINO DKL

Ponuka jediného Letného kina v Petržalke

PROGRAM FILMOVÝCH PREDSTAVENÍ v Letnom kine za budovou DK Lúky so vstupom zdarma.

Po úspešnom úvodnom ročníku sa počas nadchádzajúceho kultúrneho leta v Petržalke vracia aj letné kino na Lúkach. Pätica piatkových premietaní je tentokrát zložená výlučne z domácich titulov. Okrem nezabudnuteľných klasík Fontána pre Zuzanu, Kapitán Dabač, budete môcť zhliadnuť výnimočný dokument o našom meste Čiary, jeden z najlepších slovenských porevolučných filmov Posledný autoportrét i koncertnú poctu nezabudnuteľnému bardovi Dežo Ursiny 70.

1. 7. 2022 o 21:00
FONTÁNA PRE ZUZANU - Retrovíkend
r. D. Rapoš, ČSSR, 1985, originálna verzia, 81 min.
Jeden z najúspešnejších slovenských hudobných filmov  o prvých láskach a neláskach, priateľstvách i rozchodoch mladých ľudí. Príbeh veľkej lásky krásnej Zuzany a skromného Olina. Hrdinami sú 15-roční školáci, ktorí práve ukončili základnú školu a prežívajú svoje posledné prázdniny pred tým, než sa rozídu na rôzne stredné školy. Stredobodom všetkého je opustená vyschnutá fontána uprostred sídliska, kde sa všetci schádzajú.

15. 7. 2022 o 21:00
DEŽO URSINY 70 - Víkend legiend
r. M. Beneš / M. Šlapeta, SR, 2018,
originálna verzia, 62 min.
Tvorba Deža Ursinyho je súčasť nášho národného kultúrneho dedičstva. Je jedným zo zakladateľov slovenskej modernej rockovej hudby. Jeho tvorba absolútne presahuje náš región. Je unikátna vo všetkých svojich podobách, od ranných bigbítových polôh, cez muzikálovú tvorbu, filmovú hudbu, až po neskoré fenomenálne obdobie, ktoré vzniklo najmä v spojení s básnikom Ivanom Štrpkom. 4. októbra 2017 sa uskutočnil koncert k 70. nedožitým narodeninám Deža Ursinyho, ktorý zorganizoval jeho syn Jakub. Dramaturgia koncertu bola postavená tak, aby v troch blokoch predstavila široký a reprezentatívny prierez tvorbou tohto výnimočného umelca.


29. 7. 2022 o 20:30
ČIARY - Petržalka v pohybe
r. B. Sliepková, SR, 2021,
originálna verzia, 80 min.
Bratislava, ukážkové postsocialistické mesto. Masívna výstavba nahrádza staré novým. Meniace sa podoby mesta sa k nám okrem budov prihovárajú aj prostredníctvom jeho obyvateľov. Blanka bojuje s osamelosťou na balkóne petržalského bytu. Po meste sa objavili billboardy so sľubmi, Bratislavu čakajú regionálne voľby. Matúš sa chce stať starostom. Realitný agent Michal ukazuje klientom predstavu spokojného života v bratislavských bytoch a dvaja robotníci maľujú cestné značenie s pravidlami pre okoloidúcich. Po práci pijú pivo v ubytovni a uvažujú nad životom. Plachý Danko sleduje mesto, ktoré sa mení na jeho vkus prirýchlo. Načúva mu, chce zachytiť rytmus obyčajnosti, ako plynú dní. Kde sa končí verejný priestor a začína sa intimita? Sociológia každodennosti.

12. 8. 2022 o 20:30
POSLEDNÝ AUTOPORTRÉT - Víkend fantázie
r. M. Kuboš, SR, 2018, originálna verzia, 72 min.
Známy slovenský dokumentarista po dlhých rokoch tvorivej (ne)absencie dokončil nový film. Na prvý pohľad, ako inak, dokument. Čo však nie je celkom pravda. Marek Kuboš sa v tomto umeleckom hybride pokúsil o netradičnú sebareflexiu – ako umelca, syna, ale tiež obyčajného človeka. Prostredníctvom svojich dokončených, ale aj nezrealizovaných, diel predstavuje ojedinelú úprimnú spoveď o tom, prečo veľmi vážne rozmýšľa nad ukončením filmárskej kariéry, alebo aspoň jej doterajšej podoby. Spolu s mnohými, dnes už etablovanými, slovenskými filmármi, ale aj prostými ľuďmi, sa snaží nájsť na svoje neľahké otázky nie jednoduché odpovede…

26. 8. 2022o 20:30
KAPITÁN DABAČ - Víkend vojenskej histórie
r. M. Kuboš, SR, 2018, originálna verzia, 72 min.
Dráma mladého dôstojníka slovenskej armády, ktorý si počas bojov na Ukrajine postupne uvedomuje hrôzy fašizmu. Po návrate na Slovensko sa zapojí do SNP. Nedokáže však prekonať postoj samotára, ani pochybnosti o zmysle partizánskej činnosti.

Najbližšie podujatia