KLUB ZA ZRKADLOM / ANDREA BUČKO & DOMINIKA KAVASCHOVÁ - MORENA BAND

Hudba plná humoru a nežnej lyrickej stránky.

Koncert má kombinované hľadisko s miestami na sedenie a miestami na státie podľa Vašej preferencie.

MORENA je nová hudobná formácia hudobníčky Andrey Bučko a herečky SND Dominiky Kavaschovej, ktorá vznikla na základe rovnomennej inscenácie, ktorú napísali spolu s Matúšom Kvietikom pre SND v roku 2018.

Dievčatá sa po úspechu piesní v tejto inscenácii rozhodli založiť spoločnú kapelu a vydať album s piesňami nielen z inscenácie, ale aj ich novej spoločnej tvorby, ktorá vznikla počas obdobia "korona izolácie".

Andrea sa viac venuje hudobnej tvorbe a Dominika textovej, no ako samé hovoria, občas si do toho navzájom skáču. Vystupujú v komornej zostave spolu s bubeníčkou Emou Kakarovou, ale aj v bohatšej zostave spolu so skupinou ich vysokoškolských spolužiakov OJV band. Ich hudba v sebe nesie veľa humoru, ale má aj svoju nežnú lyrickú stránku, typickú pre Andreinu piesňovú tvorbu.

Andrea Bučko (1989) posledné roky patrí aj k výrazným hudobným zjavom nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí. Okrem písania hudby a textov, tiež spieva, hrá na klavíri a venuje sa pedagogickej činnosti či divadelnej réžii. V roku 2012 vydala svoj debutový akustický album In the middle of..., na ktorom spolupracovala s jej dlhoročnou spoluhráčkou harfistkou Máriou Kmeťkovou. V roku 2015 album POLARITY a 2018 album Escape, ktorý vznikal v umeleckej rezidencii Cité des Arts v Paríži. Svoju hudbu prezentovala na rôznych festivaloch doma i v zahraničí (Mea Jazz Festival Portugal, Jazz fest Wien, Royal park festival Brussels, LAVA jazz Azores, Waves Vienna, Pinoy Jam Paris, Pohoda festival, Bratislavské jazzové dni a mnohé iné...) Jej tvorba sa vyznačuje pútavými hudobnými nápadmi a sugestívnym citlivým speváckym prejavom. Mieša v sebe viaceré žánre, počnúc jazzom, soulom, francúzskym šansónom, končiac vplyvmi slovenského folklóru a world music. Andrea je tiež autorkou hudby a spoluautorkou hry Morena v SND, ktorú napísala spolu Dominikou Kavaschovou (herečka Slovenského národného divadla). Vďaka tomuto počinu dostali pozvanie spoločne vystúpiť na TEDx Women Bratislava 2019 a založili si kapelu MORENA. 

Dominika Kavaschová (1989) je jedna z najobsadzovanejších herečiek Slovenského Národného Divadla. Vo svojom mladom veku je už dvojnásobnou laureátkou prestížnej divadelnej ceny na Slovensku – Dosky (2013 za objav sezóny v inscenácii Fajčiarky a spasiteľky a 2015 za najlepší herecký výkon v Mojmírovi II. alebo Súmrak ríše). Je tiež spoluautorkou k hre Morena v SND a Taxi Bratislava v divadle Gunagu. Pochádza z Košíc, no už jedenásty rok žije a tvorí v Bratislave. Okrem pôsobenia v SND a Gunagu pravidelne hosťuje v divadlách Aréna, L+S, Štúdio 12. Okrem divadla sa venuje aj natáčaniu, má za sebou niekoľko projektov ako Doktor Ludsky, Panelák, Odsúdené, Prázdniny, Hotel Deluxe, Chlapi neplačú, Sestričky a Oteckovia. Vo svojom voľnom čase sa venuje písaniu vlastných textov a maľovaniu.

instagram

Dom kultúry Zrkadlový háj

  01.02.2024 | 19:00 - 21:00

  HUDBA

 15 €

KLUB ZA ZRKADLOM / ANDREA BUČKO & DOMINIKA KAVASCHOVÁ - MORENA BAND

Podobné podujatia