Letné kino DKL

Každý piatok za budovou DK Lúky

Atraktívny zážitok z filmového predstavenia pod holým nebom uprostred sídliska. Sadnite si na trávu a v úplnom tichu sledujte film.
Na zadnej stene DK Lúky, upravenej pre premietanie filmov v nočných hodinách, uvidíte obraz a zo slúchadiel budete počuť zvuk filmu, aby bol zážitok v Letnom kine medzi panelákmi plnohodnotný, jedinečný a ohľaduplný k obyvateľom okolitých domov.
Kúpou Registračnej Covid permanentky získavate vstup na všetky akcie Kultúrneho leta v Petržalke v danom mesiaci!

2. 7. 2021 - PRÍBEH LESA - víkend Dunaja
r. J. Perrin / J. Cluzaud, Francúzsko, 2015, MP, 97 min.
Tvorcovia nakrúcali dokument štyri roky, s využitím tých najmodernejších technológií, na desiatkach lokalít po celej Európy, dokonca sami žili v lese so sledovanými divokými zvieratami. Iba vďaka unikátnym metódam nakrúcania dokážu autenticky prerozprávať príbeh lesa od doby ľadovej až po súčasnosť a zachytiť vzrušujúci kolobeh života v ňom, ktorý ohromí dospelých aj detských divákov.

9. 7. 2021 - ČERVENÁ KORYTNAČKA - víkend spojení
r. M. Dudok de Wit, Francúzsko, 2016, MP, 80 min.
Príbeh stroskotanca na tropickom ostrove, obývanom korytnačkami a vtákmi, je zároveň univerzálnym príbehom všetkých zásadných okamihov v živote človeka. O sebapoznaní, láske, rodičovstve aj striedaní generácií hovorí oscarový režisér Michael Dudok de Wit bez slov, iba s pomocou remeselne dokonalej animácie.

16. 7. 2021 - KŘIŽÁČEK - víkend rodiny
r. V. Kadrnka, ČR / SR, 2017, MP-12, 90 min.
Chlapec Jeník utiekol z domu unesený rozprávaním o detských križiackych výpravách. Jeho otec, skutočný rytier, sa vydáva na cestu, aby ho našiel. Otcova výprava je cestou do jeho vlastného podvedomia, v ktorom sa stretáva so svojím najväčším strachom. Film odohrávajúci sa v období stredoveku vznikol na motívy epickej básne Jaroslava Vrchlického Svojanovský křižáček.

24. 7. 2021 - CIRKUS - víkend hier
r. C. Chaplin, USA, 1928, MP, 72 min.
Boj o svoje miesto na svete, v cirkuse a v srdci milovanej ženy ale tulák nikdy nevzdá! Nadčasová groteska Cirkus se radí medzi najúspešnejšie filmy nemej éry a klenoty kinematografie.

30. 7. - MLIEČNA DRÁHA - víkend priateľstva
r. B. Fliegauf, Maďarsko, 2007, MN-15, 82 min.
Filmový opus, úplne sa vymykajúci akýmkoľvek filmovým štandardom. Snímka pozostáva z desiatich (približne rovnako dlhých) statických záberov, viac či menej kriticky reflektujúcich fungovanie našej spoločnosti.

6. 8. 2021 - JÁNOŠÍK - víkend tradičnej kultúry a remesiel
r. J. Siakeľ, Československo / USA, 1921, MP, 68 min.
Historicky prvý slovenský filmový snímok. Spočiatku film patril medzi najpremietanejšie diela svojej doby, ale záujem sa postupne stratil. Ostal majetkom producenta Jána Závodného amerického Slováka, rodáka z Brezovej pod Bradlom. Pre americké publikum bol film nepoužiteľný, lebo mal slovenské titulky a na anglické peniaze neostali. Napokon ho Závodný uložil do garáže, kde čakal na svoje znovuobjavenie celé desaťročia.

13. 8. 2021 - CESTA NA MESIAC – PODIVUHODNÁ CESTA - víkend zábavy
r. G. Mélies, Francúzsko, 2011, MP-12, 76 min.
Film Cesta na Mesiac bol uvedený v máji 1902. Do kín prišiel v čiernobielej aj farebnej – ručne kolorovanej verzii a v tej dobe bol považovaný za celovečerný film – mal 14 minút. Zožal celosvetový úspech.

21. 8. 2021 - FREM - víkend vďaky
r. V. Čakányová, ČR / SR, 2019, MP, 73 min.
Film je reakciou na súčasnú vlnu posthumanistického myslenia spôsobeného rozvojom technológií a umelej inteligencie rovnako ako klimatickou krízou. Ľudský druh si začína uvedomovať svoju nedôležitosť a pominuteľnosť a ľudská identita sa ocitá v kríze.

27. 8. 2021 - O NEKONEČNOSTI - víkend slobody
r. R. Andersson, Nemecko / Nórsko / Švédsko, 2019, MP-12, 76 min.
Úvaha o ľudskom živote v celej jeho kráse a krutosti, nádhere a všednosti. Óda a žalospev súčasne. Kaleidoskop všetkého, čo je večné, ľudské, nekonečný príbeh zraniteľnosti bytia.

Pripravili sme pre vás registračnú permanentku, zakúpením ktorej máte voľný vstup na všetky podujatia Kultúrneho leta v Petržalke 2021.
Registračná permanentka pre 1 osobu na mesiac | 5 €
Rodinná registračná permanentka na mesiac | 10 €
(max. 5 členov rodiny)
Nakoľko sú hromadné podujatia povolené len v obmedzenom počte, kúpou permanentky vám nezaručujeme miesto na podujatí, preto vám odporúčame prísť v dostatočnom predstihu.
Prosím, uložte si zakúpenú permanentku pre jej opätovné použitie na všetky podujatia v rámci mesiaca júl alebo august. Kúpou permanentky prehlasujete správnosť vyplnených kontaktných údajov. Ste si vedomý, že v prípade potreby ste schopný kontaktovať všetkých členov rodiny, pre ktorých kupujete rodinnú permanentku. Z dôvodu pandemickej situácie, prosíme, o dodržiavanie platných opatrení pre región Bratislava (viac info na kulturnysemafor.sk).

Tešíme sa na vás!

Zmena programu vyhradená!

Dom kultúry Lúky

  02.07.2021 | 21:00 - 22:40

  Film

 5 € - permanantka

Letné kino DKL

Podobné podujatia