pnh2024*

prehliadka novej hudby 2024*

-postupová prehliadka nových hudobných telies & zoskupení-

prehliadka novej hudby 2024* nadväzuje na koncept Súťažnej prehliadky amatérskych hudobných skupín, ktorá sa tradične konala v priestoroch Domu kultúry Lúky. Hudobné teleso, zvolené odbornou porotou vystúpi ako súčasť programu na tohtoročných Dňoch Petržalky, ktoré sa budú konať od 21.-23. júna 2024 na Dostihovej dráhe v Petržalke.

Prehliadka je zameraná na hudobné formácie doposiaľ nevídané & neslýchané – tzv. neetablované.
Počet účastníkov je limitovaný. Skupiny majú na prezentáciu 25 minút.

Formácie, ktoré postúpia na pnh2024*, budú informované do utorka 21.05.2024.

Porota bude zložená z troch osobností z radov odborníkov-špecialistov v kultúrnej oblasti, hudobníkov, dramaturgov, moderátorov, hudobných kritikov, či muzikológov.

Vo vystúpení sa bude posudzovať:
- téma & originalita-kreativita & technika-prevedenie & komunikácia -

KZP - Kultúrne zariadenia Petržalky zabezpečujú propagačnú a  technickú podporu podujatia.
Zvukové skúšky prebehnú podľa vopred stanoveného harmonogramu.

V prípade technických otázok: technici@kzp.sk (+do kópie: dkl@kzp.sk)

Záujemcovia sa môžu prihlásiť do: nedeľa 19.05.2024

na email: dkl@kzp.sk

PRIHLÁŠKA

Do emailu je potrebné pripnúť prílohy: stage plan & technical rider (& vizuál).

 

prehliadka novej hudby 2024* sa uskutoční: sobota 25.05.2024 - 17:00-21:00

Veľká sála – Dom kultúry Lúky

Rozhodnutie poroty: o 22:00

POROTA

Peter Bulík

Celoživotný samouk hrajúci na gitare, hosťujúci s množstvom hudobníkov. Sám seba definuje ako celoživotného samouka hrajúceho (nielen) na gitare. Intuíciou a sebazdokonaľovaním sa stal dôležitou súčasťou bratislavskej hudobnej scény. Účinkuje v kapelách ako napríklad: From a Distance, Cosmic Days, The Beaulique project, či Martina Javor band.
Keď mal Peter 15 rokov, založil prvú skupinu, ktorá hrala jeho autorské piesne s názvom From A Distance. Začal hrať v Jazz Café Beatles s The Chrobákmi a pridal sa k heavy-metalovej kapele Amalthea. Toto považuje Peter za vstupnú bránu do sveta showbiznisu a vďaka častému koncertovaniu si ho všimli a do svojich projektov neskôr zaangažovali Kamil Grebeň, Maroš Hečko, alebo Oskar Rózsa. Hral aj „kšefty“ s Robom Opatovským a veľké „trancové“ párty s Milanom Lieskovským. Koncertuje napr. aj s Martinou Javor, v eventovom svete hosťuje v Silent Trio a z autorských projektov mu rekreačne fungujú projekty Cosmic Days a Castaway.
Za svoju najväčšiu výhodu považuje všestrannosť: „Od svojich štrnástich rokov pôsobím vo viacerých kapelách a myslím, že hranie rôznych štýlov je odrazom môjho odvekého záujmu o hudbu ako takú. Nechcem sa špecifikovať iba na jeden žáner.“ Objavuje sa nielen po boku rockových muzikantov, ale siahla po ňom aj hiphopová (Kali, Miky Mora, Čistychov atď.) a world music scéna (La3no Cubano...).
youtube

Peter Luha

Peter Luha je slovenský multižánrový gitarista, spevák, skladateľ, producent a učiteľ. Jeho jedinečná virtuózna hra vychádza z pestrého mixu gitarových techník (perkusívne údery, slap, tapping, fingerstyle..). Pri svojich vystúpeniach majstrovsky kombinuje spev, beatbox, hru na špeciálnej gitare, zobcovej flaute a perkusiách a vďaka technike takzvaného loopingu tak dokáže sám nahradiť celú kapelu. Odohraných vyše 2000 koncertov a stovky eventov rôzneho druhu..
Do povedomia hudobnej verejnosti sa dostal aj vďaka 1. miestu v medzinárodnej gitarovej súťaži Gitariáda 1999 organizovanej časopisom Muzikus v Prahe a víťazstvu v televíznej speváckej súťaži Hviezdy na Štart v TV Markíza v roku 2002.
Jeho majstrovstvo si všimli aj v zahraničí. Peter Luha je oficiálnym hráčom viacerých prestížnych svetových značiek – elektrické gitary IBANEZ /JP/, nylonové gitary ORTEGA /DE/, cestovné gitary THEBONE /CH/, struny ELIXIR, kapodastre G7TH /US/, snímače K&K SOUND /US/.
Koncerty vo Fínsku, Španielsku, Francúzsku, Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, Belgicku, Anglicku, Maďarsku, Českej republike, ale aj v USA, Mexiku, či Indii.
Spolupráca so svetoznámym duom Igudesman & Joo a Viedenskými Symfonikmi (vo Viedenskom Konzerthause). Spolu so skupinou Persona Grata vystúpenie na najväčšom progrockovom festivale milénia Progressive Nation at Sea 2014 /na festivalovej lodi z Miami na Bahamy/ a v rokoch 2015 a 2019 koncerty aj s legendou žánru – Dream Theater.
Debutový sólo gitarový album Viaje del Alma nominovaný na najlepší inštrumentálny album roka 2012 v celosvetovej Independent Music Awards a tiež ocenený Harvest prize v 6. ročníku Tais Awards 2013.
Spoločný Animovaný projekt On The Road s výtvarníčkou Luciou Černekovou. Krátke filmy z projektu sa dostali do oficiálnych výberov na viac ako 20 medzinárodných filmových festivalov po celom svete a získali viaceré ocenenia.
oficiálna stránka

Jakub Ursiny

Jakub Ursiny sa narodil v Bratislave významnému hudobníkovi a filmárovi Deziderovi Ursinymu a matke Soni v roku 1977. Je absolventom VŠMU v odbore filmovej dramaturgie a scenáristiky, no krátko študoval aj na DAMU v Prahe.
Okrem filmu sa aktívne venuje hudbe. Nahral album s kapelou Teatro Fatal. Jedna z piesní sa vyskytla vo filme Posledný autobus. Zložil aj kompletnú hudbu k ocenenému filmu Druhý život. Ako 15-ročný si zahral v snímke Všetko čo mám rád.
Dnes sa venuje hudbe svojho otca. Pomohol k vydaniu reedícií všetkých jeho albumov a v zoskupení Kubo Ursiny & Provisorium hrá piesne svojho otca.
Kubo Ursiny & Provisorium
Kubo Ursiny & Teatro FATAL

 

Dom kultúry Lúky

  25.05.2024 | 17:00 - 23:00

  HUDBA, KOMUNITNÉ AKTIVITY

pnh2024*

Podobné podujatia