ŠŤASTNÉ A EKONOMÁCKE

Vianočné vystúpenie folklórneho súboru Ekonóm a hosťa Detský folklórny súbor Radosť z Trenčína.

ekonom2023

Tak ako každý rok, aj tento si pre svojich divákov Folklórny súbor Ekonóm pripravil vianočné vystúpenie. Nebudeme na to však sami, prizvali sme si kamarátov z Detského folklórneho súboru Radosť z Trenčína. Čaká Vás bohatý výber zo slovenského folklóru v tanečných, hudobných aj speváckych číslach. Prevedieme Vás viacerými regiónmi Slovenska, od Trenčianska, cez Požitavie, až na Zemplín a Šariš. 

DFS Radosť
DFS Radosť vznikol v roku 1974. Zakladateľmi súboru sú Emília Šteiningerová a Štefan Sadovský. Po roku činnosti sa k nim pridal Vojtech Vašš, ktorý bol vedúci detskej ľudovej hudby. Počas 49-tich rokov sa v súbore vystriedali mnohí taneční pedagógovia a vedúci ľudovej hudby. V súčasnosti je vedúcou súboru Emília Šteiningerová, manažérom súboru je jej syn Roman Šteininger. Vedúci hudobnej zložky sú Kristína Hlístová a Pavol Líška. Pedagógovia tanečnej zložky sú Peter Ježík, Sára Šteiningerová, David Červeňan, Tomáš Hunčík a vypomáhajú aj bývalí členovia. Tanečný a hudobný program súboru je veľmi bohatý a pestrý. Trenčiansky región tvorí najväčšiu časť tancov, hudobných čísel a detských hier. Súčasťou repertoáru sú aj tance zo Zemplína, zo strednej časti Slovenska, z Horehronia, aj z Myjavy. Súbor ročne uskutočňuje desiatky vystúpení po celom Slovensku, pričom deti zo súboru doteraz účinkovali v 16 štátoch Európy, ale i v USA, Kanade či na Taiwane.

UFS EKONÓM

Univerzitný folklórny súbor Ekonóm nepatrí vo folklórnom svete k žiadnym nováčikom. Za viac ako 50 rokov svojej činnosti si vo svete slovenského folklóru získal svoje meno a vypracoval sa medzi popredné folklórne súbory na Slovensku. Už od roku 1969 pracuje pri Ekonomickej univerzite v Bratislave a šíri radosť z tanca, spevu a hudby nielen po rôznych kútoch Slovenska ale aj v zahraničí. Počas svojho pôsobenia vystupoval na mnohých javiskách slovenských miest a zúčastnil sa rôznych slovenských folklórnych festivalov vo Východnej, Detve, Terchovej, Myjave, Očovej a iných, akademických folklórnych festivaloch v Nitre a Zvolene, českých folklórnych festivaloch v Rožnove pod Radhoštem, Ostrave, Veľkej nad Veličkou, Karlových Varoch, Plzni, Prahe, Strážnici a v mnohých iných českých mestách. Členovia tanečnej, speváckej a hudobnej zložky súboru, študenti Ekonomickej univerzity, ale aj iných vysokých a stredných škôl v Bratislave, potešili svojim umením a krásou slovenských piesní, tancov, hudby a krojov aj tisíce divákov v zahraničí. Precestovali takmer všetky štáty Európy, ale dostali sa aj mimo nej a najďalej prezentoval svoje umenie u „protinožcov“ v Austrálii. Za roky pôsobenia súboru sa v ňom vystriedali stovky mladých ľudí, ktorí popri štúdiu a práci preliali, vo svojom voľnom čase, litre potu na nácvikoch a vystúpeniach.

Organizačný vedúci: Imrich Petkáč 
Umelecký vedúci: Michal Zábražný 
Vedúca speváckej zložky: Dominika Hromníková 
Primáška a vedúca hudobnej zložky: Hana Mikulcová 
Vedúci tanečnej zložky: Victor Peeters 
Tanečný pedagógovia: Gabriela Janíčková 
Krojárky: Lýdia Juhásová, Iveta Lenčová

A teraz, keď nás už poznáte, neváhajte a príďte sa s nami ponoriť do vianočnej atmosféry vo folklórnom šate.

oficiálna stránka

Dom kultúry Zrkadlový háj

  08.12.2023 | 18:30 - 00:35

  HUDBA, DIVADLO

 13 €

ŠŤASTNÉ A EKONOMÁCKE

Podobné podujatia