SUSEDSKÝ DEŇ ZEME NA LÚKACH

Aktívne komunitné podujatie.

SUSEDSKÝ DEŇ ZEME NA LÚKACH  - 22.4. 2023

KULTÚRNE ZARIADENIA PETRŽALKY počas Dňa Zeme a Svetového dňa stolného tenisu pre Vás pripravili  komunitné podujatie, ktoré Vás nielen rozhýbe, ale aj poučí. Poučí však nielen o krásach prírody a života, ale aj o negatívnych veciach, ktorými si ničíme našu planétu.

Susedský deň Zeme otvoríme Králičím hopom. Mobilné planetárium predstaví príbeh Život stromov a dozvieme sa, ako to raší a funguje v rastlinnej ríši. Priaznivci stolného tenisu sa môžu tešiť na druhé športové priateľské zápolenia za zelenými stolmi v rámci Svetového dňa stolného tenisu.

Deň ukončíme na vážnejšiu nôtu slovenskou premiérou dokumentárneho filmu "Svědectví: pravda, která měla zůstat skryta", o veľkochove a malochove zvierat v ČR.

PROGRAM / 10:00 – 20:00 / VSTUP VOĽNÝ

10:00 – 16:00 / Priestor za DK Lúky

Exhibícia v Králičom hope. Šport, relax, aj zábava, to je králičí hop. Súťažnú dvojicu bežiacu cez prekážky v disciplínach rovinka, parkúr, skok do výšky a skok do diaľky tvoria človek (vek od 7 rokov) a králik (vek od 5 mesiacov). 

15:00 – 20:00 / Telocvičňa DK Lúky

Petržalská športová komunitná liga v stolnom tenise 2/2023 pre AMATÉROV a HLAVNE SUSEDOV bez obmedzenia veku. Ide o komunitné podujatie, ktorého cieľom je spojiť milovníkov stolného tenisu, stretnúť starých priateľov alebo spoznať nových. ZAHRAŤ SI A MOŽNO AJ VYHRAŤ. Druhé športové priateľské stretnutie v tomto roku sa nesie v duchu Svetového dňa stolného tenisu, ktorý sa od roku 2023 presúva na 23. apríla.

Podujatie realizujeme pod záštitou starostu mestskej časti Bratislava-Petržalka Ing. Jána Hrčku 

Na turnaj je potrebná registrácia: dana.fabryova@kzp.sk do 19.04.2023 do 13:00.

14:15 - 15:00 / Registrácia účastníkov

15:00 / Začiatok turnaja

15:00 – 18:00 / Vstupná hala DK Lúky

Mobilné planetárium - Príbeh stromov. Zažite jedinečný príbeh s Lienkou Dorotkou, Svetluškom Mirkom a Chrústom Toníkom o úchvatných javoch rastlinnej ríše. Pre deti od 3 rokov.
Projekcie o 15:00, 16:00, 17:00. Maximálny počet na jedno premietanie 21 ľudí.
Potrebná rezervácia: dkl@kzp.sk

14:00 - 17:00 Deti Petržalky
Workshop pre deti aj rodičov. Maľba na veľkoformátové plátno - vymaľuj si Petržalku a obnova/premaľovanie “skákačiek“ na terase pred DK Lúky.

15:00 - 16:00 Ako sa rozprávať s deťmi o problémoch životného prostredia – prednáška
Lucia Szabová - Znepokojené matky

17.00 Lucia Piussi + Eva Turnová - TERRIBLE 2s

18:00 / Kino Lúky - Svědectví: pravda, která měla zůstat skryta
Slovenská premiéra - Vstupné 3 €

Český dokument, ktorý mal premiéru v roku 2022 v Česku, na Slovensku však nebol film doteraz nikde premietaný

Réžia: Michaela Vincourová, Lukáš Vincour, Věra Mikušová, Petr Beneš, Adele H.
Hrajú: Petr Vachler (rozprávač), Ben Cristovao, Tereza Plicka, Robert Plicka, Magdalena Šormová, Klára Vidličková, Luboš Vidlička, Aneta Marková, Marie Šebestová, Jan Müller, Iva Linda Maruščáková, Daniela Randáková, Hana Klvanová

Dokument Svedectvo sa snaží odhaliť tušenú, ale zámerne utajovanú pravdu o živočíšnom priemysle v susednej krajine.  V Českej republike sa vo veľkochovoch a malochovoch ročne zabije veľké množstvo zvierat (až 130 miliónov). Pomocou vzácnych záberov zo skrytej kamery investigatívne odhaľuje život zvierat za vysokými múrmi s ostatnými drótmi. Pomocou najsilnejšej stránky filmu sa autorom darí z masy živoriacich zvierat určených na produkciu mäsa vytvoriť konkrétnych a individuálnych jedincov, ktorí cítia do posledného dychu. Dokument tak kladie mnoho otázok prenikajúcich až k podstate ľudskej kultúry a hodnoty ľudského života.   

Dom kultúry Lúky

  22.04.2023 | 10:00 - 20:00

  KOMUNITNÉ AKTIVITY

SUSEDSKÝ DEŇ ZEME NA LÚKACH

Podobné podujatia