TRADITIONAL & REVIVAL BAND - DUKE ELLINGTON: najväčší skladateľ 20. storočia?

TRADITIONAL & REVIVAL BAND predstavia Duke Ellingtona, otca big bandových orchestrov v KLUBE ZA ZRKADLOM. Ako hosť opäť legendárny Alois Bouda!

Dobrá správa pre milovníkov tanca, ale aj posedenia pri kvalitnom jazze, swingu, dixielande, či latino-jazze: od marca prichádzame s novým cyklom tanečno - posluchových večerov, ktorými Vás bude sprevádzať skupina TRADITIONAL & REVIVAL BAND trombonistu svetového formátu Vlada Vizára. Zaujímavo riešená Spoločenská sála Domu kultúry Zrkadlový háj Vám umožní stráviť tri hodiny presne tak, ako budete chcieť a mať chuť: tancujúc na parkete, s pohárikom dobrého vínka pri kaviarenskom stolíku v blízkosti kapely, či v pohodlí našej kaviarne, kde Vám hudba bude robiť "iba" príjemnú atmosféru k posedeniu s priateľmi. Tri hodiny nádhernej hudby potešia každého milovníka spoločenského tanca a neopakovateľnej atmosféry jazzového večera so živou hudbou.

A to nie je všetko, každý večer bude venovaný jednej legende jazzovej a tanečnej hudby. TRADITIONAL & REVIVAL BAND nám tentokrát predstavia Duke Ellingtona, považovaného za jedného z najväčších skladateľov 20. storočia.

Obsadenie orchestra:

Alois Bouda (a.h.) klavír, kompozície, aranžmány                       
Patrícia Páleníčková gitara, bendžo, spev        
Vlado Vizár trombón
Barni Kollárik klarinet; alt saxofón
Karol Sucháň bicie                      
Enea Bari (ITA) kontrabas

V roku 1961 vznikol v Bratislave legendárny TRADITIONAL CLUB BRATISLAVA, a o krátky čas nato (1962) v Bratislave vznikol nezávisle REVIVAL JAZZ BAND. Aj keď TCB, po emigrácii jeho troch členov v roku 1970 zanikol, na jeho odkaz nadviazal v Bratislave v roku 1972 orchester NOVÝ TRADITIONÁL. Pritom orchester REVIVAL JAZZ BAND existoval súbežne a nepretržite a mnohí hudobníci boli v rôznych obdobiach členmi aj Traditionalu - aj Revivalu. V roku 1985 prišlo v Bratislave k prirodzenému spojeniu – fúzii NOVÉHO TRADITIONÁLU a REVIVAL JAZZ BANDU do známeho TRADITIONAL & REVIVAL BAND-u (T&R BAND-u).

Stretnutia a koncerty bývalých aj aktuálnych členov – najmä pri príležitosti 40-ho, 55-ho a potom aj 60-ho výročia založenia orchestrov v rokoch 2001, 2016 a 2021, boli podnetom k vzniku skupiny TRADITIONAL CLUB REVIVAL, ktorej cieľom bolo znova oživiť duch hudby, ktorú pred rokmi orchestre hrali a ktorá svojou spontánnosťou a vitalitou stále oslovuje aj publikum dnešnej generácie. Kolesá histórie orchestra sa však neprestali krútiť ďalej a tak názov orchestra sa v roku 2022 vrátil k pôvodnému menu:

TRADITIONAL & REVIVAL BAND (T&R Band).

Repertoárovo orchester naďalej dokumentuje jazz medzi dixielandom a swingom, hudbu, ktorá sa dnes na Slovensku hrá veľmi málo. Obsadenie kvinteta umožňuje niekoľko štýlových a inštrumentálnych variant: použitím bendža: sound tradičného jazzu; s gitarou zase atmosféru malých swingových formácií. No a keď gitara preberá spolu s klarinetom, či alt saxofónom a trombónom melodickú líniu, dostáva orchester zvuk East Coastových comb 50- tych rokov.

Vďaka porozumeniu a spolupráci orchestra T&R BAND s DK Zrkadlový háj Petržalka 20.4.2023 sa opäť môžeme stretnúť na pravidelných mesačných spoločenských večeroch a jazzových koncertoch, kde sa veľmi radi stretneme s priaznivcami a poslucháčmi tradičného jazzu, swingu, dixielandu, mainstreamu, či latino-jazzu, ale aj s milovníkmi spoločenského tanca a príjemnej atmosféry jazzového večera.

Dom kultúry Zrkadlový háj

  20.04.2023 | 19:00 - 22:00

  HUDBA

 10 € / 8 €

TRADITIONAL & REVIVAL BAND - DUKE ELLINGTON: najväčší skladateľ 20. storočia?

Podobné podujatia