KLUB ZA ZRKADLOM / GATTCH A TRANSYLVÁNSKE OBEDY: dvojkoncert

Legenda slovenského bigbítu GATTCH sa vracia na pódiá v plnej paráde so spriatelenou kapelou Transylvánske obedy.

Ďalšia hudobná udalosť v KLUBE ZA ZRKADLOM - koncert bigbítovej legendy GATTCH a ich spriatelenej kapely TRANSYLVÁNSKE OBEDY. Páni hudobníci z TRANSYLVÁNSKYCH OBEDOV nás riadne rozohrejú svojim charakteristickým jazzrockovým drajvom, aby nás potom GATTCH uniesli na vlnách nostalgie, ale aj výraznej art rockovej kvality, s atmosférou rebélie a túžby po osobnej a umeleckej slobode. Plnokrvný bigbít s presahom do vôd prebádaných aj neprebádaných.


GATTCH je  slovenská bigbítová, art rocková skupina. Pôsobila na československej hudobnej scéne v rokoch 1969 – 1974. Ich hudba je pokusom o prepojenie rockovej hudby s jazzom a vážnou hudbou. Radí sa k skupinám ako Collegium Musicum, Fermáta alebo Blue Effect.


TRANSYLVÁNSKE OBEDY vznikli v roku 2007, štýlovo sa kapela hlási k rock-jazzu, či jazz-rocku, repertoár tvoria ich vlastné kompozície (ako napr. Petržalský jarmok, Kotlár B.Š., Dream On, Pasodoble pre galoše, Krízová situácia, ai) aj viacero štandardov týchto žánrov, zväčša vo vlastných aranžmánoch.

Dom kultúry Zrkadlový háj

  13.06.2023 | 19:00 - 21:00

  HUDBA

 10 €

KLUB ZA ZRKADLOM / GATTCH A TRANSYLVÁNSKE OBEDY: dvojkoncert

Podobné podujatia