NINA KOHOUT & BLANCH

Klub za zrkadlom sa zaradí medzi európske turné NINY KOHOUT, ktorá sa medzi Budapešťou a Milánom zastaví v Petržalke.

Vo svojej hudbe spája tajomné odtienky starého slovenského folklóru, vážnej hudby a sviežosť inovatívneho trip-hopu. Následne si tak vytvára svoj vlastný nadčasový, občas nekomfortne zvláštny a anarchický hudobný svet. Nina Kohout svojou zvukovou výpravnosťou posúva hranice hudobnej poslušnosti, vedúca neustály rozhovor medzi invazívnym hororom a krehkou čistotou.

Koncertný večer uvedie hudobníčka a skladateľka BLANCH, ktorá prinesie súčasnú slovenskú folkovú tvorbu. 

Nina Kohout

Speváčka, skladateľka a producentka Nina Kohout má za sebou štúdium na prestížnej londýnskej hudobnej škole The BRIT School, kde pôsobili aj Adele či Amy Winehouse. V roku 2020 získala titul Objav roka na Radio Head Awards a začiatkom minulého roka vydala debutové EP Pandemonium, ktoré sa stretlo s výbornými ohlasmi nielen od domácich, ale aj zahraničných médií, vrátane britského rádia BBC. Moonlight, jedna z piesní na Nininom EP, bola označená ako Song Of The Day amerického rádia KEXP. Prednedávnom svojimi vystúpeniami otvárala sériu koncertov izraelskej kapely Lola Marsh a taktiež vystúpila na pozvanie prezidentkou Slovenskej republiky pri príležitostí udeľovania štátnych vyznamenaní. Po úspešných posledných mesiacoch, ktoré zahŕňali napríklad účasť na The Great Escape Festivale v Brightone, Ahoi! Pop festivale v Linzi, vystúpenie v Ljubljane, či veľmi úspešný koncert na festivale Pohoda, sa Nina začiatkom roka predstavila na najväčšom európskom showcaseovom festivale Eurosonic, kde vystúpila spolu so sláčikovým kvintetom. 
VYPOČUJTE SI

BlanchBlanch (sólo) je projekt hudobníčky a skladateľky Biancy Mackovej, ktorým prezentuje svoje autorské skladby sama, komorne, len v sprievode akustickej gitary. Jej tvorba sa nesie v tónoch melancholického indie popu, folku a soulu, ktoré o to viac vyniknú v tomto sólovom prevedení, kedže v takejto forme väcšina skladieb prvotne vznikla. V repetoári nájdete piesne z albumov Delusion (Slnko Records, 2019), Veracity (Slnko Records, 2021), ethereal grounds (2022) a Indigo Waters (2021).
VYPOČUJTE SI

Dom kultúry Zrkadlový háj

  03.11.2023 | 20:00 - 22:00

  HUDBA

 10 € predpredaj / 13 € na mieste

NINA KOHOUT & BLANCH

Podobné podujatia