VIANOCE S HÁJENKOU

Vianočné vystúpenie s DFS Turiec.

DFS Hájenka sa Vám predstaví s vianočným pásmom z Liptova, Kozároviec, Lendaku a ukáže ako hrajú muzikanti na Dobrej Nive programovým číslom Dobronivskí bandúri. Tešia sa na Vás tanečníčky, tanečníci, muzikantky, muzikanti, ale aj vedúce a vedúci z Hájenky!

DFS Hájenka

Detský folklórny súbor Hájenka vznikol v roku 1988 v Bratislave, v mestskej časti Petržalka, kde dodnes pôsobí na ZŠ Tupolevova 20. V roku 1994 nadviazala Hájenka spoluprácu s Detskou ľudovou hudbou Jarabinka. V apríli roku 2018 Hájenka oslávila 30. výročie založenia a od toho momentu Hájenka a Jarabinka vystupujú pod spoločným názvom Detský folklórny súbor Hájenka.

Hájenku navštevuje takmer 150 detí vo veku od 6 do 16 rokov. Väčšina detí pochádza z Petržalky. Tridsaťpäťročná Hájenka pochodila väčšinu festivalov na Slovensku, účinkovala v mnohých európskych štátoch, na Taiwane a Vianoce už dvakrát strávila v Austrálii. Na krajskej súťaži „Vrť sa dievča“ štyrikrát vyhrala zlaté pásmo s postupom na celoštátnu prehliadku detských folklórnych súborov „Pod Likavským hradom“ a „Eniki beniki“ a na krajskej súťaži „Zahrajte mi, muzikanti“ dvakrát vyhrala detská ľudová hudba zlaté pásmo s postupom na celoštátnu prehliadku hudobného folklóru detí „Vidiečanova Habovka“. V roku 2018 pri príležitosti 30. výročia Hájenka vydala svoje prvé CD s názvom „Ladíííme!“.

Vo svojom programe má Hájenka tance, piesne a hudobné čísla z rôznych oblastí Slovenska. Sú to hry, tance a piesne z mestského prostredia, Záhoria, Liptova, Terchovej, Tekova a Dobrej Nivy. V posledných rokoch sa súbor intenzívne venuje aj tradičnému bábkovému divadlu. Hájenku vedú Michal Štefanovič, Jaroslav Mendel, Tatiana Šišková a detskú ľudovú hudbu vedie Zuzana Pokorná.

V roku 2023 oslavuje Hájenka svoje 35. výročie založenia.

Oficoiálnma stránka

Dom kultúry Zrkadlový háj

  03.12.2023 | 17:00 - 19:00

  HUDBA

 10 €

VIANOCE S HÁJENKOU

Podobné podujatia